اخبار تکنولوژی و صنعت

استفاده از هوش مصنوعی از طریق اینترنت اشیاء اگر یک تلفن هوشمند با تشخیص چهره دارید ، ممکن است تعجب کرده باشید: چگونه دستگاه شما می آموزد چهره شما را بر خلاف مثلاً چهره همسرتان بشناسد؟
اعتبار یک شبکه عصبی ، نوعی از هوش مصنوعی که به طور فزاینده ای در دستگاه های روزمره مورد استفاده قرار می گیرد. شبکه های عصبی الگوریتم هایی هستند که برای شناختن الگوها و بهبود مداوم توانایی آنها در انجام این کار - دقیقاً مانند مغز انسان ، آموزش دیده اند.
برای اینکه هوشمندانه عمل کنیم ، شبکه های عصبی به انرژی زیادی احتیاج دارند که تاکنون کاربرد آنها را در دستگاه های کوچک و باتری محدود کرده است. آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا تلفن هوشمند شما از Face ID پشتیبانی می کند اما ساعت هوشمند شما اینطور نیست؟ فقط به این دلیل که ساعت قدرت کافی برای پشتیبانی از آن ندارد. چنگمو یانگ با کمک مالی جدید از بنیاد ملی علوم (NSF) ، در حال تحقیق در مورد روش های پشتیبانی شبکه های عصبی در سیستم های جاسازی شده کم مصرف با استفاده از دستگاه های حافظه در حال ظهور است که می توانند اطلاعات را حتی در هنگام تهیه بازیابی کنند.
ساخت لنز های سبک و باریک موج جدید تلفن های هوشمند برای رو به بازار همه با دوربین های باورنکردنی همراه است که عکس های درخشان تولید می کند. تنها یک شکایت وجود دارد - لنزهای ضخیم دوربین در پشت که مانند برجستگی های زشت روی یک صفحه شیشه ای جت دارند. اما محققان مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه یوتا با ساخت لنز های سبک و باریک نوری که بسیار نازک تر و سبک تر از لنزهای دوربین معمولی است که با تصویربرداری در شب نیز کار می کند ، یک مزیت آینده برای تلفن های هوشمند بوجود اوردند که می تواند آن "برجستگی های دوربین" ناخوشایند را هموار کند. برای هواپیماهای بدون سرنشین و دوربین دید در شب برای سربازان.
کار این تیم در مقاله تحقیقاتی جدیدی منتشر شده است که در آخرین نسخه مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم منتشر شده است . این مقاله توسط نویسندگان فارغ التحصیل رشته مهندسی برق و کامپیوتر U منجورول میم ، سورانگسو بانرجی ، آپاراتیم ماگومدر ، اساتید دانشیار مهندسی برق و کامپیوتر U راجش منون و براردی سنسیل رودریگز و استاد دانشیار ریاضیات فرناندو گوارا واسکز است. در حالی که لنزهای معمولی برای دوربین های گوشی های هوشمند چند میلی متر ضخامت دارند ، به گفته منون ، تولید لنز سبک و باریک جدید آنها فقط چند میکرون ضخامت دارند یا هزار برابر نازک تر از لنزهای معمولی.
مزایای استفاده از انرژی خورشیدی در میان همه بحث ها در مورد استفاده از منابع تجدید پذیر انرژی مانند باد یا انرژی خورشیدی برای صرفه جویی در محیط زیست ، همچنین یک مکتب فکری وجود دارد که اشکالات استفاده از انرژی خورشیدی را برجسته می کند. اگرچه در حال حاضر میزان مصرف انرژی خورشیدی برای برق 2.8 درصد است ، اما سازمان های بین المللی و حتی کنفرانس پاریس 24 یا COP 24 به طور مداوم در تلاشند تا آن را افزایش دهند. هدف فعلی افزایش این میزان مصرف تا 32الی30 درصد در سراسر جهان تا سال 2030 است. نمی توان انکار کرد که خورشید یکی از فراوانترین منابع انرژی را ارائه می دهد. برآوردها نشان می دهد که زمین ما حدود 120،000 تراوا از تابش خورشیدی دریافت می کند ، یعنی 20،000 برابر بیشتر از آنچه جهان ما واقعاً نیاز دارد. این مقاله در مورد همه جوانب مثبت و منفی انرژی خورشیدی صحبت می کند. مزایای استفاده از انرژی خورشیدی :
منبع انرژی پاک : استفاده از انرژی خورشیدی به شما منبع پاک می دهد که محیط زیست را آلوده نمی کند. این یک منبع انرژی تجدید پذیر است و می توان به طور مستقیم روزانه از خورشید استفاده کرد. اثرات تغییر آب و هوا را کاهش دهید : در آغوش گرفتن انرژی خورشیدی منافع مستقیمی در کاهش ردپای کربن ما در کره زمین دارد. برآوردها نشان می دهد که پذیرش خورشیدی در کاهش خسارات ناشی از تغییرات آب و هوایی در آینده ، موجب صرفه جویی 259 میلیارد دلاری در سطح جهان خواهد شد. مشوق های دولت ها : بیشتر دولت ها مشوق افرادی هستند که پانل های خورشیدی را در خانه های خود نصب می کنند. یارانه های دولتی زیادی وجود دارد که می توانید با استفاده از انرژی خورشیدی از بیشتر انرژی مورد نیاز خود برای استفاده روزمره استفاده کنید. صورتحساب برق شما را کاهش می دهد: در صورت مکمل برق منظم با انرژی خورشیدی ، صورتحساب برق شما نیز می تواند به طرز چشمگیری کاهش دهد.
هزینه نگهداری کم است : علاوه بر این ، هزینه نگهداری یک صفحه خورشیدی بسیار ناچیز است. بنابراین ، پس از نصب آن در خانه ، بسته به کیفیت ، برای 10-20 سال آینده در مکان مناسبی قرار خواهید گرفت.
پلیس روبات انسان نما حرکت به سوی مسیر پیشرفت های فن آوری و توانمندسازی زنان در هند سبب شد پلیس کرالا در 19 فوریه 2019 اولین ربات انسان نما هند را رونمایی نماید. "Robocop" که اکنون به عنوان "KP-BOT" مورد توجه قرار می گیرد توسط وزیر ارشد کرالا ، پینارای ویجیان افتتاح شد و در پلیس کرالا به عنوان بازرس تعیین می شود. مدیرکل پلیس ، به نقل از ، "هدف اصلی ایجاد و رونمایی از پلیس روبات انسان نما در هند معرفی فناوری به پلیس است." KP-BOT به چنین ساختاری مانند یک زن داده شده است تا بر توانمندسازی زنان و همچنین برابری جنسیتی تمرکز کند. کاملاً مانند یک زن هندی با لباس بیندی قاب بندی شده و با لباس خاکی پوشیده شده است.
صنعت 4 چیست صنعت 4 چیست ؟
سه انقلاب اول صنعتی پیشرفت های چشمگیری را به همراه داشت.
هر کدام انواع جدیدی از صنایع و سیستم های اقتصادی و اجتماعی به وجود آوردند. اکنون ما در آغاز صنعت چهارم هستیم. این یک تکامل کاملاً رادیکال و مبتنی بر هوش مصنوعی است که باعث تغییراتی گسترده در نحوه یادگیری ، کار ، ایجاد و استفاده از نژاد جدیدی از محصولات و خدمات هوشمند خواهد شد.
هر انقلاب صنعتی گامی اساسی بوده است. جهشی کوانتومی در پیشبرد سیستم اجتماعی اقتصادی و روشهای کار ما و به عنوان مصرف کننده در انتخاب و استفاده از محصولات و خدمات.
وینستون چرچیل گفت: "هر چه به عقب برگردید ، می توانید جلوتر را ببینید."
خواهیم دید که عمده تغییرات ایجاد شده توسط سه انقلاب صنعتی اول چه بوده است. سپس ، ما این مطالب را استخراج می کنیم تا ببینیم که صنعت 4.0 ما را به کجا می برد.
بررسی وسایل نقلیه الکتریکی و سازگاری با محیط زیست در اینجا به بررسی وسایل نقلیه الکتریکی و سازگاری با محیط زیست میپردازیم.
وسایل نقلیه الکتریکی (EVs) امروزه موضوعی داغ است و به عنوان جایگزین موتور احتراق داخلی (ICE) که تهدیدی برای محیط زیست بوده پیش بینی شده است. اما آیا وسایل نقلیه الکتریکی جایگزین مناسب برای ماشین های بنزینی میباشد ؟
اکنون جهان با ادغام مسائل اقتصادی و اجتماعی وارد مرحله جدیدی شده است. فناوری جدید جایگزین ماشین آلات منسوخ شده و ضرورت ایجاد اختراعات جدید است. همه اینها دانشمندان و محققان محیط زیست را نگران کرده است. تخریب محیط زیست یک چالش بزرگ برای توسعه پایدار است.
واقعیت مجازی چگونه کار می کند واقعیت مجازی چیست ؟ مطمئناً آخرین کلمه کلیدی در صنعت فناوری است. با توجه به یکی از امیدوارکننده ترین فناوری ها ، فناوری واقعیت مجازی و برنامه های کاربردی به کاربران اجازه می دهد تا خود را وارد دنیای جدید و زنده کنند.
در حال حاضر ، شرکت های زیادی درباره برنامه های واقعیت مجازی و توسعه محصولات و خدمات مرتبط با VR در تلاش هستند. چقدر در مورد این فناوری می دانید؟
واقعیت مجازی چگونه کار می کند ؟
" واقعیت مجازی " فناوری است که از یک کامپیوتر برای شبیه سازی یک دنیای مجازی استفاده می کند که قابل مشاهده و شنیدنی است. کاربران دنیای مجازی را از طریق دستگاههایی که می پوشند ، مانند صفحه نمایش مجهز به سر ، درک و تجربه می کنند. برنامه های کاربردی مرتبط زیادی وجود دارد ، از بازی های واقعیت مجازی گرفته تا برنامه های مهندسی واقعیت مجازی .
مشاغل برتر در سال 2040 براساس تحقیقات جدید از سیستم های BAE درباره مشاغل برتر در سال 2040 ، فن آوری های نوظهور مانند واقعیت مجازی (VR) ، هوش مصنوعی (AI) و رباتیک به شدت بر زندگی ما در آینده تأثیر می گذارد.
تقریبا نیمی از جوانان (47٪) معتقدند که روزی آنها در نقشی کار می کنند که هنوز وجود ندارد ، اما فقط یک پنجم (18٪) فکر می کنند که آنها به مهارت های مورد نیاز مجهز هستند تا آینده شغلی خود را اثبات کنند.
سه چهارم (74٪) همچنین احساس می کنند که اطلاعات کافی در مورد مشاغل موجود در آینده را دریافت نمی کنند.
این یافته های یک مطالعه جدید توسط سیستم های BAE است ، همچنین نشان داد که 70٪ از جوانان می خواهند راهنمایی بیشتری در مورد مهارت هایی که در 20 سال آینده مورد تقاضا قرار می گیرند ، برای کمک به تصمیم گیری آگاهانه تر در مورد تحصیلات و شغل خود استفاده کنند.
در پاسخ به این یافته ها ، آینده شناسان و تکنسین شناسان در BAE Systems پیش بینی کرده اند که مشاغل برتر درآینده در سال 2040 به شرح ذیل است :
نکات مفید در مورد باتری اگر شما هم مایل هستید تا نکات مفید در مورد باتری را بدانید با ما همراه باشید..
باتری کششی برای چه چیزی استفاده می شود؟
1 - موتوری را که یک وسیله نقلیه برقی مانند لیفتراک حمل می کند ، قدرت می دهد.
2 - برق را برای هدف خاص در وسیله نقلیه الکتریکی مانند آسانسور روی لیفتراک برقی تأمین می کند
3 - لوازم جانبی مانند چراغهای جلو را روی وسیله نقلیه الکتریکی قرار می دهد
آب باتری صنعتی :
آب دادن مناسب باتری لیفتراک مهمترین قسمت از حفظ روال نگهداری است. اضافه کردن آب باید در فواصل هفتگی اتفاق بیفتد. آب در طی چرخه بار به گاز تبدیل می شود. حباب هیدروژن در صفحات منفی و حباب اکسیژن در صفحات مثبت تولید می شود. حباب های هیدروژن و اکسیژن به هوا آزاد می شوند و گاز در محدوده 2.35 تا 2.38 ولت در هر سلول اتفاق می افتد که با تغییر دما تغییر می کند.
چه اتفاقی می افتد وقتی که سطح آب خیلی پایین است؟
هنگامی که سطح آب صفحات را رها می کند ، در معرض هوا قرار می گیرد ، اینجاست که سولفات آغاز می شود. مواد فعال موجود در صفحات خشک می شوند و احتمال شکستن آنها وجود دارد این مورد یکی از نکات مهم درباره باتری کششی می باشد که رعایت آن بسیار مهم میباشد.
فناوری خانه هوشمند مدتی است که سیستم های جدیدی در منازل بکار گرفته میشوند که به فناوری خانه هوشمند معروف هستند.
حال سوال اینجاست که خانه هوشمند چیست؟؟
این فناوری می تواند باعث صرفه جویی در وقت شما شود. راحتی بخش مهمی از جذابیت این فناوری هوشمند است. این می تواند به معنای کنترل وسایل خود از راه دورباشد مثلا گرم کردن خانه شما در هنگام رسیدن به منزل یا عدم نیاز به بلند شدن از مبل برای قفل کردن درب منزل یا خاموش کردن چراغ ها است.
تقریباً تمام وسایل خانگی هوشمند باعث صرفه جویی در وقت شما می شوند ، اما این دسته از دستگاهها بیشترین تلاش را می کنند تا شما کارهای دنیوی خود را از صفحه خود خارج کنید یا آنها را آسان تر کنید تا بتوانید به کارهای دیگرتان توجه کنید.
همچنین ببینید و بررسی کنید که خانه هوشمند چگونه می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند و از امنیت شما را حفظ نماید. وقتی یک ربات می تواند کار را برای شما انجام دهد ، برای خودتان زحمت ایجاد می کنید؟ برای مثال ربات های پاک کننده سالن های شما را پرسه می زنند و کف شما را تمیز نگه می دارند . یا مثلا بلندگوهای هوشمند می توانند دستورات صوتی شما را از سراسر اتاق بشنوند.
مشاهده دیگر صفحات
1 2 3
اخبار برش سا
اسلایسر ایرانی با ۴ تیغه مجزا با توانایی بالا در برش محصولات مختلف
عرضه دستگاه اتوکلاو پیشرفته مناسب برای خطوط تولید رب و خیارشور
اخبار صنعت روز دنیا را با برش نیوز دنبال کنید
ساخت دستگاه آبگیری میوه با کارایی بی نظیر