اخبار تکنولوژی و صنعت

نکات مفید در مورد شارژ کردن باتری تلفن همراه در اینجا نکات مفید در مورد شارژ کردن باتری تلفن همراه وجود دارد که به شما کمک می کند از باتری تلفن خود نهایت استفاده را ببرید.
تلفن خود را نزدیک به 50 درصد شارژ نگه دارید :
نکات مهم شارژ کردن باتری تلفن همراه پیچیده ترین جنبه مراقبت از باتری گوشی شما است و درک اساسی در مورد نحوه کار این فرآیند مفید است. نقطه شیرین واقعی برای یک باتری شارژ 50 درصد است - هنگامی که نیمی از یون های لیتیوم قابل حمل باتری در لایه اکسید کبالت لیتیوم و نیمی دیگر در لایه گرافیت قرار دارند. این تعادل کمترین میزان فشار را در یون های لیتیوم که باتری شما را تغذیه می کنند ، قرار می دهد و اساساً تعداد چرخه های شارژ مورد نیاز خود را قبل از تخریب گسترش می دهد. بنابراین بهتر است باتری خود را بین 20 تا 80 درصد نگه دارید و مرتباً شارژهای جزئی را از آن خود کنید.
تلفن همراه خود را به مدت طولانی شارژ نکنید :
وقتی که شارژ به 100 درصد برسد ، و هنگامی که کمی پایین تر از 100 قرار می گیرد ، دوباره شروع به شارژ کردن می کند (یعنی باتری شما فقط در 100 نمی ماند). این به دلایلی که در بالا ذکر شد بد است - این فشار دیگری است که نباید آن یون های گرانبهای لیتیوم را قرار دهید.سرانجام ، قطعاً از شارژر غیررسمی استفاده نکنید - این ممکن است دارای تنظیمات ایمنی نباشد که مانع از شارژر در هنگام پر شدن جریان بیشتری به باتری شود ، مجدداً به آن یون ها آسیب می رساند.
آسانسور فضایی چیست آسانسور فضایی چیست ؟ مفهوم استفاده از "آسانسور" برای مسافرت از زمین به فضا ، مدتی است که ایده اولیه در سال 1959 توسط مهندس روسی یوری آرتوتانوف ارائه شده است. اما اکنون ، ممکن است این ایده به ظاهر دور از ذهن به واقعیت تبدیل شود.
آسانسور فضایی به ماه ایده نسبتاً ساده ای است: یک کابل از یک ماهواره در مقابل مدار geosynchronous کشیده شده است ، جایی که آن را به ایستگاه لنگر شناور در استوا وصل می کند. این کابل قادر است به وسیله نیروی گریز از مرکز ثابت بماند و به آسانسور اجازه دهد در طول کابل مستقیماً از زمین به ایستگاه فضایی حرکت کند. ناسا و آژانس های فضایی در ژاپن و چین سالهاست که روی این نسخه از آسانسور فضایی کار می کنند. شرکت اوبایاشی قول داده است که نسخه خود را تا سال 2050 روانه بازار کند و تخمین زده می شود 90 میلیارد دلار هزینه داشته باشد.
اخیراً ، یک مطالعه غیرقابل بررسی توسط Zephyr Penoyre از دانشگاه کمبریج و امیلی Sandford در دانشگاه کلمبیا این تئوری را تأیید کرد که نه تنها یک آسانسور به ماه ممکن است ، بلکه می تواند با استفاده از مواد فعلی ساخته شود. ایده آنها رویکرد متفاوتی نسبت به آنچه از ناسا و سایر آژانسهای فضایی در نظر گرفته شده است. برخلاف کابل که از زمین متصل به آسمان است ، کابل پیشنهادی در این تحقیق از ماه به سمت سیاره ما حرکت می کند ، به پایان می رسد و در مدار ژئوسینکرون زمین ، 22.236 مایل از سطح زمین آویزان می شود. این امر باعث می شود کابل در خارج از منطقه خطر پایین مدار قرار بگیرد ، جایی که می توان آن را توسط ماهواره ها یا بقایای فضا مورد اصابت قرار داد. کابل از پلیمرهای کربن ساخته شده و از ماه آویزان می شود. تخمین زده می شود هزینه در حدود چند ده میلیارد دلار باشد. مایکل لاین ، بنیانگذار گروه LiftPort ، به فاکس نیوز گفت: "[مطالعه] بسیار واضح است." "به نظر می رسد که آنها به طور مستقل آسانسور فضایی قمری را اختراع کرده اند. ما ابتدا به آنجا رسیدیم ، اما واقعاً خوشحال کننده است از اینکه کسی با رشته ما ارتباطی ندارد ، ریاضیات را انجام دهد ، آنرا بفهمید و بگویید "بله ، این یک چیز واقعی است". "
دوچرخه های برقی دوچرخه های برقی در طبقه بندی خاص خود قرار می گیرند زیرا آنها بیش از یک فن آوری سرگرم کننده هستند آنها در واقع می توانند آینده حمل و نقل باشند.
البته ، دوچرخه های الکترونیکی جدید بدون بحث نیستند. برخی احساس می کنند از محبوبیت روز افزون دوچرخه های الکترونیکی کاسته میشود ، گویی که دوچرخه های استاندارد هنگامی که همه برقی میشوند ، ناگهان مانند پونی فرسوده ناپدید می شوند . مطمئن باشید: دوچرخه های الکترونیکی تحرک نیروی انسانی را منسوخ نمی کنند. آنها در واقع ممکن است آن را تقویت کنند. به طور کلی ، دوچرخه های الکترونیکی دوچرخه هایی با کمک "باتری" هستند با پدال یا در بعضی موارد از دریچه گاز استفاده می شود. فشار دادن پدالها موتور کوچک را درگیر می کند ، که باعث افزایش نیرو می شود ، بنابراین می توانید بدون عرق ریختن ، تپه ها و سفرهای ترافیکی را بر روی زمین خشن قرار دهید. استفاده دریچه گاز همان کار را انجام می دهد بدون اینکه پدال لازم باشد.
دو نوع موتور اصلی وجود دارد: موتورهای میانی که موتور در وسط دوچرخه قرار دارد ، معمولاً بین پدال ها؛ موتورهای محرک و توپی که در مرکز یا چرخ جلو یا عقب (معمولاً عقب) قرار دارند.
تشخیص میزان درد بیماران محققان MIT سیستمی را برای تشخیص میزان درد بیماران از طریق سیگنالهای مغزی ایجاد کرده اند که با تجزیه و تحلیل فعالیت مغز از دستگاه قابل حمل عصبی ، سطح درد بیمار را اندازه گیری می کند. این سیستم می تواند به پزشکان در تشخیص و درمان درد در بیماران ناخودآگاه و غیرمربوط کمک کند ، که می تواند خطر درد مزمن را که بعد از عمل ممکن است ایجاد شود ، کاهش دهد.
مدیریت درد یک عمل متعادل کننده تعجب آور و چالش برانگیز است. به عنوان مثال ، پیشگیری از درد ، خطر اعتیاد بیماران به داروهای ضد درد را به همراه دارد. از طرف دیگر ، ایجاد درد ناشی از درد ممکن است به دردهای مزمن طولانی مدت و سایر عوارض منجر شود. امروزه پزشکان به طور کلی میزان درد را مطابق گزارش های بیماران خود از نحوه احساس آنها ارزیابی می کنند. اما در مورد بیمارانی که نمی توانند ارتباط برقرار کنند چگونه احساس می کنند به طور مؤثر - یا اصلاً - مانند کودکان ، بیماران سالخورده با زوال عقل یا کسانی که تحت عمل جراحی قرار دارند ، چه می شود؟
در مقاله ای که در کنفرانس بین المللی محاسبات عاطفی و تعامل هوشمند ارائه شده است ، محققان روشی را برای تعیین کمیت درد در بیماران توصیف می کنند. برای انجام این کار ، آنها از یک تکنیک تصویربرداری عصبی نوظهور به نام عملکردی نزدیک به طیف سنجی مادون قرمز (fNIRS) بهره می گیرند ، که در آن سنسورهای قرار گرفته در اطراف سر غلظت هموگلوبین اکسیژن دار را نشان می دهند که نشان دهنده فعالیت نورون است.
استفاده از هوش مصنوعی از طریق اینترنت اشیاء اگر یک تلفن هوشمند با تشخیص چهره دارید ، ممکن است تعجب کرده باشید: چگونه دستگاه شما می آموزد چهره شما را بر خلاف مثلاً چهره همسرتان بشناسد؟
اعتبار یک شبکه عصبی ، نوعی از هوش مصنوعی که به طور فزاینده ای در دستگاه های روزمره مورد استفاده قرار می گیرد. شبکه های عصبی الگوریتم هایی هستند که برای شناختن الگوها و بهبود مداوم توانایی آنها در انجام این کار - دقیقاً مانند مغز انسان ، آموزش دیده اند.
برای اینکه هوشمندانه عمل کنیم ، شبکه های عصبی به انرژی زیادی احتیاج دارند که تاکنون کاربرد آنها را در دستگاه های کوچک و باتری محدود کرده است. آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا تلفن هوشمند شما از Face ID پشتیبانی می کند اما ساعت هوشمند شما اینطور نیست؟ فقط به این دلیل که ساعت قدرت کافی برای پشتیبانی از آن ندارد. چنگمو یانگ با کمک مالی جدید از بنیاد ملی علوم (NSF) ، در حال تحقیق در مورد روش های پشتیبانی شبکه های عصبی در سیستم های جاسازی شده کم مصرف با استفاده از دستگاه های حافظه در حال ظهور است که می توانند اطلاعات را حتی در هنگام تهیه بازیابی کنند.
ساخت لنز های سبک و باریک موج جدید تلفن های هوشمند برای رو به بازار همه با دوربین های باورنکردنی همراه است که عکس های درخشان تولید می کند. تنها یک شکایت وجود دارد - لنزهای ضخیم دوربین در پشت که مانند برجستگی های زشت روی یک صفحه شیشه ای جت دارند. اما محققان مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه یوتا با ساخت لنز های سبک و باریک نوری که بسیار نازک تر و سبک تر از لنزهای دوربین معمولی است که با تصویربرداری در شب نیز کار می کند ، یک مزیت آینده برای تلفن های هوشمند بوجود اوردند که می تواند آن "برجستگی های دوربین" ناخوشایند را هموار کند. برای هواپیماهای بدون سرنشین و دوربین دید در شب برای سربازان.
کار این تیم در مقاله تحقیقاتی جدیدی منتشر شده است که در آخرین نسخه مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم منتشر شده است . این مقاله توسط نویسندگان فارغ التحصیل رشته مهندسی برق و کامپیوتر U منجورول میم ، سورانگسو بانرجی ، آپاراتیم ماگومدر ، اساتید دانشیار مهندسی برق و کامپیوتر U راجش منون و براردی سنسیل رودریگز و استاد دانشیار ریاضیات فرناندو گوارا واسکز است. در حالی که لنزهای معمولی برای دوربین های گوشی های هوشمند چند میلی متر ضخامت دارند ، به گفته منون ، تولید لنز سبک و باریک جدید آنها فقط چند میکرون ضخامت دارند یا هزار برابر نازک تر از لنزهای معمولی.
مزایای استفاده از انرژی خورشیدی در میان همه بحث ها در مورد استفاده از منابع تجدید پذیر انرژی مانند باد یا انرژی خورشیدی برای صرفه جویی در محیط زیست ، همچنین یک مکتب فکری وجود دارد که اشکالات استفاده از انرژی خورشیدی را برجسته می کند. اگرچه در حال حاضر میزان مصرف انرژی خورشیدی برای برق 2.8 درصد است ، اما سازمان های بین المللی و حتی کنفرانس پاریس 24 یا COP 24 به طور مداوم در تلاشند تا آن را افزایش دهند. هدف فعلی افزایش این میزان مصرف تا 32الی30 درصد در سراسر جهان تا سال 2030 است. نمی توان انکار کرد که خورشید یکی از فراوانترین منابع انرژی را ارائه می دهد. برآوردها نشان می دهد که زمین ما حدود 120،000 تراوا از تابش خورشیدی دریافت می کند ، یعنی 20،000 برابر بیشتر از آنچه جهان ما واقعاً نیاز دارد. این مقاله در مورد همه جوانب مثبت و منفی انرژی خورشیدی صحبت می کند. مزایای استفاده از انرژی خورشیدی :
منبع انرژی پاک : استفاده از انرژی خورشیدی به شما منبع پاک می دهد که محیط زیست را آلوده نمی کند. این یک منبع انرژی تجدید پذیر است و می توان به طور مستقیم روزانه از خورشید استفاده کرد. اثرات تغییر آب و هوا را کاهش دهید : در آغوش گرفتن انرژی خورشیدی منافع مستقیمی در کاهش ردپای کربن ما در کره زمین دارد. برآوردها نشان می دهد که پذیرش خورشیدی در کاهش خسارات ناشی از تغییرات آب و هوایی در آینده ، موجب صرفه جویی 259 میلیارد دلاری در سطح جهان خواهد شد. مشوق های دولت ها : بیشتر دولت ها مشوق افرادی هستند که پانل های خورشیدی را در خانه های خود نصب می کنند. یارانه های دولتی زیادی وجود دارد که می توانید با استفاده از انرژی خورشیدی از بیشتر انرژی مورد نیاز خود برای استفاده روزمره استفاده کنید. صورتحساب برق شما را کاهش می دهد: در صورت مکمل برق منظم با انرژی خورشیدی ، صورتحساب برق شما نیز می تواند به طرز چشمگیری کاهش دهد.
هزینه نگهداری کم است : علاوه بر این ، هزینه نگهداری یک صفحه خورشیدی بسیار ناچیز است. بنابراین ، پس از نصب آن در خانه ، بسته به کیفیت ، برای 10-20 سال آینده در مکان مناسبی قرار خواهید گرفت.
پلیس روبات انسان نما حرکت به سوی مسیر پیشرفت های فن آوری و توانمندسازی زنان در هند سبب شد پلیس کرالا در 19 فوریه 2019 اولین ربات انسان نما هند را رونمایی نماید. "Robocop" که اکنون به عنوان "KP-BOT" مورد توجه قرار می گیرد توسط وزیر ارشد کرالا ، پینارای ویجیان افتتاح شد و در پلیس کرالا به عنوان بازرس تعیین می شود. مدیرکل پلیس ، به نقل از ، "هدف اصلی ایجاد و رونمایی از پلیس روبات انسان نما در هند معرفی فناوری به پلیس است." KP-BOT به چنین ساختاری مانند یک زن داده شده است تا بر توانمندسازی زنان و همچنین برابری جنسیتی تمرکز کند. کاملاً مانند یک زن هندی با لباس بیندی قاب بندی شده و با لباس خاکی پوشیده شده است.
صنعت 4 چیست صنعت 4 چیست ؟
سه انقلاب اول صنعتی پیشرفت های چشمگیری را به همراه داشت.
هر کدام انواع جدیدی از صنایع و سیستم های اقتصادی و اجتماعی به وجود آوردند. اکنون ما در آغاز صنعت چهارم هستیم. این یک تکامل کاملاً رادیکال و مبتنی بر هوش مصنوعی است که باعث تغییراتی گسترده در نحوه یادگیری ، کار ، ایجاد و استفاده از نژاد جدیدی از محصولات و خدمات هوشمند خواهد شد.
هر انقلاب صنعتی گامی اساسی بوده است. جهشی کوانتومی در پیشبرد سیستم اجتماعی اقتصادی و روشهای کار ما و به عنوان مصرف کننده در انتخاب و استفاده از محصولات و خدمات.
وینستون چرچیل گفت: "هر چه به عقب برگردید ، می توانید جلوتر را ببینید."
خواهیم دید که عمده تغییرات ایجاد شده توسط سه انقلاب صنعتی اول چه بوده است. سپس ، ما این مطالب را استخراج می کنیم تا ببینیم که صنعت 4.0 ما را به کجا می برد.
بررسی وسایل نقلیه الکتریکی و سازگاری با محیط زیست در اینجا به بررسی وسایل نقلیه الکتریکی و سازگاری با محیط زیست میپردازیم.
وسایل نقلیه الکتریکی (EVs) امروزه موضوعی داغ است و به عنوان جایگزین موتور احتراق داخلی (ICE) که تهدیدی برای محیط زیست بوده پیش بینی شده است. اما آیا وسایل نقلیه الکتریکی جایگزین مناسب برای ماشین های بنزینی میباشد ؟
اکنون جهان با ادغام مسائل اقتصادی و اجتماعی وارد مرحله جدیدی شده است. فناوری جدید جایگزین ماشین آلات منسوخ شده و ضرورت ایجاد اختراعات جدید است. همه اینها دانشمندان و محققان محیط زیست را نگران کرده است. تخریب محیط زیست یک چالش بزرگ برای توسعه پایدار است.
مشاهده دیگر صفحات
1 2
اخبار برش سا
اسلایسر ایرانی با ۴ تیغه مجزا با توانایی بالا در برش محصولات مختلف
عرضه قند خردکن حبه ای با تیغه های بسیار برنده و مقاوم
راه اندازی بخش اخبار علم و تکنولوژی سایت
فروش دستگاه بوجاری با قابلیت های فراوان